skaner

W dużym i jedynym pokoju mojego mieszkania wisi lustro. Kąt prosty, który był martwy, nagle ożywa i lustrem odbija regał z książkami, gości przeciw i ścianę, co jest prostopadła. W przedpokoju jest lustro szafy z pokojem, w łazience lustro, z tych zwykle w łazience wiszących, odbijających drzwi i kabinę prysznica. Jak fragmenty obrazów – sztuka powiększania i nadawania obecności punktowi.

Nie oglądam się jednak w żadnym z tych luster, z obawy przed tym, co zobaczę. Zawsze w obramowaniu pojawia się coś poza mną. Jeśli jest regał, jeśli są drzwi, lub ubrania zwiędle przewieszone przez oparcie krzesła. Wszystko to przeszkadza, dopełniając przestrzeń.

Chciałbym więc kupić kolejne, okrągłe, wolne, stojące, wolnostojące. Lustro, które mógłbym przenosić w zależności od potrzeby tworzenia tego, co poza mną. Na przykład goła ściana, goła podłoga, goły mężczyzna, odbijany zawsze przez lustro. W którym zawsze znajdę swoje odbicie, i nie ma poza mną niczego, co mogłoby świadczyć przeciw temu, jak mieszkam.

Vivian Maier, self portrait

Reklamy

2 myśli na temat “skaner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s