Post morbum

Czasem potrzebna jest ta-ka cicha wiosna. Bez nagłych wybuchów, wzlotów i uniesień, choć już, już… i chciałoby się wiosną. Czasem milczenie też jest dobre, w zdrowiu… i w chorobie. Zwłaszcza w chorobie, gdy bezsilność dociska do krzesła, do łóżka do mieszkania wnętrza. I nie mam siły, na nic. I buzuje ciało upodlone i miota się i targa sobą. Jestem nawet bardziej, w tej wiedzy o każdym bolącym fragmencie. Jestem w tym przyglądaniu się wnętrzu godzina po godzinie. Badaniu objawów i uważaniu. Nie mam jednak siły by usiąść, zapisać, zapamiętać. Myśli w malignie bywają niebezpieczne. Niebezpiecznie uderzają razem z gorączką do głowy. Bezgłos na przemian zamykanych i otwieranych rybich ust. Krzyk bezgłośny i bezsilność. I to wszystko jest dobre, bo aż strach pomyśleć co mógłbym napisać, gdybym tylko. Te wszystkie myśli brudne, obrazoburcze i buntownicze. Co nie wyglądają, jak ciało, które nie wygląda… w chorobie. Po…

Reklamy

3 myśli na temat “Post morbum

  1. kiedy to właśnie myśli brudne i obrazoburcze zmieniają świat. o dziwo zazwyczaj na lepsze. zatem nie krępuj się, usta-usta ;-)

    Polubienie

  2. czasami to wewnetrzne targanie to mocne pragnienie, by nadeszło cos dobrego… ciało wmyśla w siebie oczekiwanie lepszego jutra (zwlaszcza w chorobie) tak intensywnie, iż z niepokojem wyczekuje tego lepszego, ma nadzieję, iz jest ono tuz za rogiem. popycha nas wówczas do ziszczenia się szczęcia, do ponaglenia go, ale ponaglone szczęście płoszy się i ucieka… czasami zapomnienie się na chwilę w tym niepokoju i targaniu pomaga zrozumieć właściwy jego cel… a choroba staje się chwilą zbliżenia do piękna :) hm… ta sprzecznośc, ktorą przed chwila wyłozyłem skłania mnie do odnalezienia – za lisem – w tym co obrazoburcze i brudne również piękna – a więc mimochodem zgadzam się z lisem ;-)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s